DISTRICT 10 PLAYOFFS

District 10 baseball playoffs

Class A

District 10

Semifinals

Thursday

At Northwestern High School

Lakeview vs. Union City, 4 p.m.

Eisenhower vs. Rocky Grove, 6:30 p.m.

Championship

May 26

Site, time to be determined

Semifinal winners

PIAA

First round

June 2

10-1 vs. 6-1

Class AA

District 10

Quarterfinals

Tuesday

Franklin 4, Hickory 0

Mercyhurst Prep 1, Wilmington 0

Northwestern 7, West Middlesex 0

Saegertown 6, Titusville 3

Semifinals

Friday

At Slippery Rock University

Franklin vs. Mercyhurst Prep, 6:30 p.m.

At Ainsworth Field

Saegertown vs. Northwestern, 6:30 p.m.

Championship

May 26

Site, time to be determined

Semifinal winners

PIAA

First round

June 2

10-1 vs. 7-2

10-2 vs. 9-1

Class AAA

District 10

Quarterfinals

Tuesday

Corry 10, Conneaut 2

Grove City 4, Warren 0

Harbor Creek 6, Slippery Rock 1

Cathedral Prep 7, General McLane 0

Semifinals

Friday

At Slippery Rock University

Corry vs. Grove City, 4 p.m.

At Ainsworth Field

Prep vs. Harbor Creek, 3:30 p.m.

Championship

May 26

Site, time to be determined

Semifinal winners

PIAA

First round

June 2

10-1 vs. 7-3

Class AAAA

PIAA

Subregion

McDowell, details TBA

District 10 softball playoff brackets

Class A

District 10

Quarterfinals

Tuesday

Saegertown 10, Sharpsville 2

Iroquois 15, Reynolds 5, 5 innings

Byes: West Middlesex, Cochranton

Semifinals

Thursday

At Allegheny College

West Middlesex vs. Saegertown, 1 p.m.

Cochranton vs. Iroquois, 3 p.m.

Championship

May 26

At Penn State Behrend

Semifinal winners, 2 p.m.

PIAA

First round

June 2

10-1 vs. 7-2

Class AA

District 10

Quarterfinals

Tuesday

General McLane 2, Lakeview 0

Northwestern 11, Franklin 3

Titusville 5, Harbor Creek 1, 8 innings

Wilmington 13, Cambridge Springs 7

Semifinals

Thursday

At Penn State Behrend

General McLane vs. Northwestern 5 p.m.

At Allegheny College

Titusville vs. Wilmington, 5 p.m.

Championship

May 26

At Penn State Behrend

Semifinal winners, 4 p.m.

PIAA

First round

June 2

10-1 vs. 7-2

Class AAA

District 10

Semifinals

Thursday

At Penn State Behrend

Warren vs. Corry, 1 p.m.

Hickory vs. Fort LeBoeuf, 3 p.m.

Championship

May 26

At Penn State Behrend

Semifinal winners, noon

PIAA

First round

June 2

10-1 vs. 7-3

Class AAAA

Championship

May 26

At Penn State Behrend

McDowell vs. Strong Vincent, 10 a.m.