YMCA soccer, Oct. 5

Here are the Oct. 5 results from the Warren County YMCA Youth Soccer League:

U-8 CO-ED DIVISION

Team 1 (Columbia Blue team): Good effort award-Brady Berdine, Hannah Phillips, Lex Leamon, Adam Strandburg, Julia Schultz, Leila Bines

Team 2 (Purple team): Good effort award-Paige Penley / Kaden Cypert / Alex Yeager/ Shelby Lobdell / Ryan Chambers / Logan Renninger / Ellie Yeager / Cole Johnson

Team 4 (Forest Green team): Good effort award-Laura Striker, Lindsay Madigan, Shawn Pascuzzi, Ian Montour, Sam Smith,Hailey Peterson, Preston Brewer, Cedric Miller, Jonah Swartz, Payton Frank, Jack Napolitan

Team 5 (Kelly Green team): Good effort award: Jeremiah Satcho, Jack Lynds, Bergen Nelson

Team 7 (Navy team): Good effort award-Cole Kellog, Connor Lundmark, Christopher McLaughlin-Kenney, Emma Berardi, Jordan Cameron, Kolby Cameron

Team 9 (Gold team): Good effort award-Winnie Wolf, Ben Scott, Matthew DeSimone, Abe Wolf, Wylie Vanord, Paris Sivak

Team 10 (Royal team): Good effort award-Chase Sitler, Isabelle Heacix

Team 11 (Red): Good Effort Award-Grady Corey, Eliza Brook, Audrianna Rutsky, Ryan Egger, Alex Eaton, Alyssa Wismar, Maddison Hamler

U-10 GIRLS DIVISION

Team 1 (Columbia Blue team): Offensive standouts-Ella Ordiway, Katie Madigan, Lennon Dailey; Defensive standouts-Haylee Martin

Team 5 (Pink Panthers): Offensive standouts-Rorie Doughetry, Lynizie Grubbs, Trinity Chamberlain; Defensive standouts-Halee Mineweaser, Gracie Gatto, Chasity Anderson

U-10 BOYS DIVISION

Team 1 (Maroon team): Offensive standouts-Jack Seyler, Patrick Heffern and Jack Darling; Defensive standouts-Jack Seyler, Thomas Jukes, Mark Lynds, and Arick Allen

Team 2 (Forest Green team): Offensive standouts-Josh Letko, Lucas Martin; Defensive standouts-Issac Patchen, Jaedon Roberts

U-12 GIRLS DIVISION

Team 3 (Red) 3, Team 1 (Columbia Blue) 1

Team 3 Red: Goalies-Morgan Kellogg; Scorers-Madison Mohney, Madison Gray and Cierra Phillips; Defensive standouts: Grace Wortman, Ailsa Boger, Angela Gordon

Team 1 Columbia Blue: Goalies-Carlene Sowers, Neveah Hamilton; Scorers-Hope Hefright ;Offensive standouts-Kyleigh Wilson, Brittany Smith.

Team 5 (Purple) 3, Team 4 (Yellow) 3

Team 5 Purple: Scorers-Jessica Susz 2 Goals Paige Johnson 1 Goal; Defensive standouts-Madison Olney, Cassandra Gourley

Team 4 Yellow: Scorers Maddy Fadale

Team 3 (Orange) v. Team 6 (Pink)

No score provided

Team 3 Orange: Goalies-Hannah Ruland; Scorers-Rylie Yeager (1); Riley Childress (1); Rachel Frederick (1); Hannah Ruland (1); Leah Peterson (4); Offensive standouts-Leah Peterson; Defensive standouts-Emily Weiland; Kylie Johnson; Cassandra Guiffre; Riley Eastman

Team 6 Pink: Offensive standouts-Aubrianna Navaroli; Defensive standouts-Kennedy Ford

U-15 CO-ED DIVISION

Team 3 (Red) 5, Team 6 (Kelly Green) 3

Team 3 Red: Goalies-Dylan Eklund, Nick Saulsgiver; Scorers-Lionel Eason (3 goals), Troy Shattuck (1 goal), Ian Goldthwaite (1 goal)

Team 6 Kelly Green: Scorers-Ross Venman and Kelly Glotz

Team 2 (Maroon) 4, Team 7 (Columbia Blue) 3

Team 2 Maroon: Scorers-Emma Darling 2 goals; Colin Blair 2 goals

Team 7 Columbia Blue: Goalies-Carter Borland, Nick Smelko; Scorers-Colby Johnson, Laura Lucks, Nick Smelko; Offensive standouts: Mary Beth Miller, Colby Johnson, Abbey Waterman; Defensive standouts-Celia Chase, Carter Borland

Team 4 (Orange) 4, Team 5 (Purple) 1

Team 4 Orange: Goalies-Tommy Harrington; Scorers-Griffin Suppa 2 goals, Nate Eadie 1 goal, Kelsey Dilks 1 goal ; Defensive standouts-Mabruhke Tagba, Chris Ei, Shannon Kellogg

Team 5 Purple: Goalies-Josiah Poindexter, Adam Irwin; Scorers-Dominic Caprino; Offensive standouts-Trinity Spackman

Team 8 (Yellow) 3, Team 1 (Navy) 2

Team 8 Yellow: Offensive standouts-Connor Guiffre, Francesca Beuger; Defensive standouts-Taryn Phillips, Andrew Beyer

Team 1 Navy: Goalies-Zach Fincher; Scorers-TerryLee Talasky (1 goal); Dasan McAvoy (1 goal); Offensive standouts: Zach Ickert