YMCA soccer, Sept. 28

Here are the Sept. 28 results from the Warren County YMCA Fall Soccer League:

U-8 Co-Ed Division

Team 1 (Columbia Blue team): Good effort award-Hannah Phillips, Brady Berdine, Adam Strandburg, Jayce Messinger, Carson Moore

Team 7 (Navy team): Good effort award-Kolby Cameron, Abby Rose Becker

Team 4 (Forest Green team): Good effort award-Payton Frank, Jack Napolitan, Cedric Miller

Team 9 (Gold team): Good effort award-Abe Wolf, Winnie Wolf, Matthew DeSimone, Alana Stewart

Team 8 (Orange team): Good effort award-Braylon Barnes, Caitlin Barney, Jackson Shaw

Team 10 (Royal team): Good effort award-Bianca Villella, Emily Davidson, Cricket Branstrom, and Emily Davidson

Team Fields: Offensive Standouts-Jason Lester, Ryan Fitzsimmons; Defensive Standouts-Julia Gesing, Braddock DaMore, Sarah Tome

U-10 Girls Division

Team 1 (Columbia Blue team): Offensive standouts-Ella Ordiway, Haylee Martin, Katie Madigan; Defensive standouts-Taylor Napolitan, Lennon Dailey, Grace Wells, Ruby Kratz, Jaylene Swanson

Team 4 (Gold team): Offensive standouts-Kailee Morrison , Katie Beyer , Alix Lytle, Annabelle Gross, Kaelah Knupp , and Alyssa Fuchs; Defensive standouts-Kayla Welsh , Madison Carnahan and Cadence Anderson

Team 5 (Pink Panthers): Offensive standouts-Lynzie Grubbs, Khrama Wilkins, Payton Horton; Defensive standouts-Halle Mineweaser, Rorie Dougherty, Madalynn Perry

Team 6 (Red team): Offensive standouts-Alyssa Anderson, Mikayla Sliter, Jori O’Neil; Defensive standouts-Lauren Anderson

Team (Orange Divas): Offensive standouts-George Bickling, Kyra Wotorson; Defensive standouts-Lydia Balas, Gracia Clark, Mia Morse

U-10 Boys Division

Team 2 (Forest Green team): Offensive standouts-Jacob Venman, Parks Ordiway; Defensive standouts-Isaac Patchen, Owen Strandberg

Team 3 (Orange team): Offensive standouts: J.T. Blum, Jacob Blake, Grant Heeter

Team 4 (Scarlet team): Offensive standouts-Max Harrison, Austin Hannold; Defensive standouts-Alex Mangione, Landon Baker

U-12 Girls Division

Team 4 (Yellow) 4, Team 2 (Scarlet) 0

Team 2 Scarlet: Defensive standouts-Emily Egger, Morgan Bastow and Madison Gray

Team 3 (Orange) 1, Team 1 (Columbia Blue) 0

Team 1 Columbia Blue: Offensive standouts-Kyleigh Wilson, Carlene Sowers, Alyssa Albaugh; Defensive standouts-Myah Madril, Payton Hefright and Kyleigh Wilson; Goalie-Nevaeh Hamilton

Team 3 (Orange): Offensive standouts-Sarah Satcho; Defensive standouts-Hannah Ruhland, Kylie Johnson, Taylor Childress; Scorers-Rylie Yeager

Team 5 (Purple) 5, Team 6 (Pink) 3

Team 6 Pink: Goalies-Jeanah Carlson, Aubrianna Navaroli; Scorers-Jeanah Carlson (1 goal), Aubrianna Navaroli (2 goals); Offensive standouts-Mikaela Deppen; Defensive standouts-Jeanah Carlson

Team 5 Purple: Scorers-Paige Johnson (2 goals), Jillian Horton (3 goals)

U-12 Boys Division

Team 1 (Navy) 6, Team 3 (Orange) 0

Team 3 Orange: Offensive standouts-Aidan Flannery, Max Caudill, Marshall Mcumber; Defensive standouts-Zane Anderson, Payton Barnes.

Team 1 Navy: Offensive Standouts-John Susz, Zachary Rohlin; Defensive standouts-Ethan Finch, Caleb Lindell

Team 2 (Red) 2, Team 4 (Purple) 1

Team 4 Purple: Scorers-Thomas Lucks; Offensive standouts-Wyatt Tucker

Team 2 Red: Offensive Standouts-Wesley Kiehl, Damon Navaroli; Defensive standouts-Ian Darling, Raiyan Ahmad

U-15 Co-Ed Division

Team 4 (Orange) 5, Team 2 (Maroon) 0

Team 4 Orange: Scorers-Griffin Suppa (3), Kelsey Dilks (1), Seth Harrington (1); Defensive standouts-Hannah Ford, Rylee Napolitan, Chris Ei; Goalies-Tommy Harrington

Team 2 Maroon: Offensive Standouts-Kelsey Fadale; Defensive Standouts-Austin Hartenstine

Team 6 (Kelly Green) 5, Team 7 (Columbia Blue) 3

Team 6 Kelly Green: Goalies-Beck Labesky, Ashley Haley and Ross; Scorers-Megan Wilson, Kelly Glotz, James Lawson and Emily Darts

Team 7 Columbia Blue: Goalies-Carter Borland and Destiny Wynn; Scorers-Gage Whipple, Laura Lucks and Carter Borland; Offensive Standouts-Nick Smelko and Carter; Defensive Standouts-Celia Chase and Caroline Hishman

Team 1 (Navy) 10, Team 3 (Scarlet) 3

Team 1 Navy: Scorers-TerryLee Talasky (3 goals), Alex Fincher (1 goal), Jerika Dexter (1 goal), Lexie Grubbs (3 goals), Dasan McAvoy (1 goal), Emily Colvin (1 goal)

Team 3 Scarlet: Goalies-Dylan Eklund, Nick Saulsgiver; Scorers-Ian Goldthwaite (1 goal), Kayla Bubbenmoyer (1 goal), Emmanuelle Satcho (1 goal); Offensive standouts-Troy Shattuck

Team 5 (Purple) 6, Team 8 (Yellow) 4

Team 5 Purple: Goalies-Josiah Poindexter, Adam Irwin; Scorers-Josiah Poindexter (2 goals), Adam (3 goals), Tristen Morse (2 goals); Offensive standouts-Trinity Spackman

Team 8 Yellow: Offensive Standouts-Connor Guiffre, Mariesa Clarke; Defensive standouts-Francesca Beuger, Andrew Beyer