YMCA swim results…

Here are the results for Warren County YMCA Blue Dolphins swim team that participated in the Mid-Winter Invitational held Saturday in Franklin:

Mixed

9-10

200 Medley Relay: 6. Warren (Rylie Yeager, Paige Johnson, Madison Kramer, Kirsten Johnson) 2:59.43

13-14

200 Medley Relay: 2. Warren (Ashley Morrison, Paige McCullough, Samara Steber, Rachel Hanson) 2:08.50, 5. Warren (Sabrina Johnson, Lindsay Finch, Savannah Tichenor, Taige Honhart) 2:29.91

200 Free Relay: 4. Warren (Savannah Tichenor, Paige McCullough, Rachel Hanson, Samara Steber) 1:57.73

Female

6 & under

25 Free: 1. Kylee Bidwell 21.09, 6. Ellie Yeager 39.47

25 Back: 1. Kylee Bidwell 25.11, 6. Ellie Yeager 43.39

8 & under

25 Free: 12. Kirsten Johnson 19.08

100 IM: 5. Katie Beyer 1:40.35, 13. Kirsten Johnson 1:53.21

25 Fly: 3. Katie Beyer 18.47

50 Free: 4. Katie Beyer 37.28, 17. Kirsten Johnson 46.05, 21. Kylee Bidwell 48.56

25 Back: 4. Katie Beyer 20.49

25 Breast: 7. Kirsten Johnson 24.54, 16. Katie Beyer 27.92

9-10

50 Free: 3. Madison Kramer 32.82, 13. Rylie Yeager 36.78, 17. Paige Johnson 37.33, 21. Seebe Proper 37.61

100 IM: 4. Madison Kramer 1:30.76, 8. Rylie Yeager 1:33.72, 10. Paige Johnson 1:36.93

50 Fly: 2. Madison Kramer 39.63

100 Free: 11. Seebe Proper 1:29.12

100 Breast: 2. Paige Johnson 1:39.66, 5. Rylie Yeager 1:42.76, 11. Seebe Proper 1:57.62

50 Back: 7. Paige Johnson 44.51

50 Breast: 16. Seebe Proper 52.35

100 Fly: 4. Rylie Yeager 1:57.07

11-12

200 Free: 11. Lindsay Finch 2:46.81

50 Free: 23. Lindsay Finch 35.07

100 Breast: 8. Lindsay Finch 1:42.47

50 Breast: 14. Lindsay Finch 46.77

13-14

200 Fly: 1. Samara Steber 3:00.86, 2. Taige Honhart 3:14.90

200 Free: 7. Rachel Hanson 2:23.49, 14. Scotlyn Seyler 2:49.14

50 Free: 10. Rachel Hanson 28.93, 13. Ashley Morrison 30.06, 14. Savannah Tichenor 30.22, 18. Sabrina Johnson 31.36, 21. Taige Honhart 32.35, 24. Scotlyn Seyler 34.78

200 IM: 4. Samara Steber 2:39.78, 8. Ashley Morrison 2:51.06, 9. Sabrina Johnson 2:51.77, 11. Savannah Tichenor 2:52.65

100 Fly: 3. Sabrina Johnson 1:21.38, 4. Savannah Tichenor 1:23.35

200 Breast: 2. Paige McCullough 2:47.73

100 Free: 5. Samara Steber 1:02.33, 9. Rachel Hanson 1:04.61, 12. Savannah Tichenor 1:08.35, 14. Sabrina Johnson 1:08.94, 17. Taige Honhart 1:12.89, 21. Scotlyn Seyler 1:16.82

100 Back: 3. Ashley Morrison 1:13.21, 10. Savannah Tichenor 1:24.30, 11. Taige Honhart 1:24.81, 16. Scotlyn Seyler 1:37.18

100 Breast: 2. Samara Steber 1:17.67, 4. Paige McCullough 1:20.23

200 Back: 3. Ashley Morrison 2:49.80

15-18

200 Free: 4. Sarah Hanson 2:18.83

50 Free: 10. Sarah Hanson 29.91

100 Free: 9. Sarah Hanson 1:03.44

Male

6 & under

25 Free: 3. Alex Yeager 46.69

25 Back: 4. Alex Yeager 49.60

8 & under

25 Free: 8. Kohle Lyon 22.11

25 Fly: 4. Kohle Lyon 29.19

50 Free: 13. Kohle Lyon 50.92

25 Back: 15. Kohle Lyon 32.47

11-12

50 Free: 16. Andrew Beyer 30.63, 24. Stephen Ashbaugh 37.01

200 IM: 5. Andrew Beyer 2:49.54

100 Back: 9. Andrew Beyer 1:20.21

50 Fly: 19. Stephen Ashbaugh 44.59

100 Free: 14. Andrew Beyer 1:09.19

100 Breast: 5. Stephen Ashbaugh 1:46.82

50 Breast: 12. Andrew Beyer 44.00

15-18

200 Free: 9. Josh Hanson 2:16.62

50 Free: 16. Josh Hanson 29.28

100 Fly: 9. Josh Hanson 1:08.24

100 Free: 14. Josh Hanson 1:03.07